top of page
רועי דורון מדגים הגנה והתקפה בקונג פו וין צ'ון

בואו ללמוד אמנות לחימה ייחודית המאפשרת לחימה ישירה וקטלנית יחד עם עבודה פנימית משמעותית.
בואו ללמוד ווינג צ'ון

מה זה קונג פו ווינג צ'ון?

קונג פו ווינג צ'ון זו אמנות לחימה סינית מסורתית ייחודית אשר פותחה במקדש השאולין במאה ה-17 ע"י נזירה, מאסטרית באמנות לחימה בשם נג-מוי. מצד אחד זו אמנות לחימה ישירה וקטלנית המאפשרת הגנה עצמית יעילה במיוחד, ומצד שני זו אמנות רכה, פנימית וחוקרת המאפשרת לגדול ולהתפתח בכל גיל ובכל מגדר.

לסיפור המלא על תולדות קונג פו ווינג צ'ון והרחבה על המורים בשיטה לחץ כאן

לעץ השיטה של קונג פו ווינג צ'ון לחץ כאן

למה כדאי

למה כדאי ללמוד קונג פו ווינג צ'ון?

קונג פו ווינג צ'ון היא אמנות לחימה המשלבת הגנה עצמית יעילה עם עבודה פנימית משמעותית. הלימוד והתירגול מעניק כלים אפקטיביים במיוחד וידע רב במיומנות הגוף והנפש ומאפשר התפתחות אישית, פיזית ורוחנית. ישנו דגש יחודי על לימוד של יסודות, שחרור, פיתוח עוצמה והגנה עצמית.

הלימודים והתרגולים מפתחים ומשפרים:

1. יכולות פיזיות: כושר גופני, גמישות, קורדינאצייה ומוטוריקה, עוצמה, תרגילי יציבה וסיבולת.

2. יכולות מנטליות: יכולת ריכוז, ביטחון עצמי, רוגע ושקט נפשי, דבקות במטרה ומשמעת עצמית.

3. הגנה עצמית: ווינג צ'ון זו אמנות לחימה ישירה וקטלנית המאפשרת הגנה עצמית יעילה במיוחד. תרגול לחימה מטווחים קרובים במהירויות ובעוצמות גבוהות.

4. דרך לחיים: התמודדות עם קשיים, יכולות למידה, חינוך לדרך חיים בריאה ומוסרית, קבלת ונתינת כבוד לעצמנו ולאחר.

למה כדאי ללמוד אצלנו?

למה כדאי ללמוד אצלנו

מועדון קונג פו ווינג צ'ון מתמחה בגרסה עוצמתית של ווינג צ'ון ששמה דגש מיוחד על עבודה משוחררת ועוצמתית. את הגרסה יסד, "יואן צ'אי וואן", הידוע גם בשמו הוייטנאמי "נגויין טה קונג" שהיה אחיו הגדול של "יואן קאי סאן" שהתפרסם בעיקר כמורהו של "יפ מן". 


במועדון אנחנו לומדים עקרונות. יסודות אותם ניתן להתאים לכל תנועה ולכל סגנון. בניגוד לרוב מועדוני אמנויות הלחימה אשר מתמקדים בלימוד הטכניקה הפורמלית ככלי לפיתוח ולהתקדמות.
זוהי שיטת אימון ייחודית המאפשרת לכל איש ואישה, בכל גיל, לפתח (לגלות) תוך זמן קצר יכולות מדהימות ועוצמתיות. גילויים אלה מפתחים ביטחון עצמי, יכולת ריכוז, שקט נפשי וידע אמתי ועמוק על הגוף והנפש כאחד, תוך לימוד ופיתוח יכולות לחימה יעילות במיוחד.

עקרונות השיטה

עקרונות השיטה

קונג פו ווינג צ’ון הוא סגנון אמנות לחימה סיני שניתן להגדירו כסגנון חיצוני / קשה אך גם כסגנון פנימי / רך. כל אחד ופרשנותו ואופן ביצועו. קונג פו וין צ’ון הנלמד במועדון הוא גרסה רכה / פנימית שהעיקרון / הכלי הראשוני והבסיסי שלה הוא רכות.

1. רכות (רגיעה / הרפיה / זרימה)
הרכות היא המאפשרת את התנאים להפעלה נכונה של הגוף. מאפשרת לאינפורמציה ומידע פנימי לעבור בגוף בצורה נקיה, ומאפשרת למידע חיצוני להיכנס לגוף.
הפעלת הגוף בצורה משוחררת ורגועה היא הבסיס לעבודה נכונה בוין צ’ון. גוף משוחרר מאפשר העברת מידע במסלולי תנועה מעודפים ולכן העוצמה בוין צ’ון לא מגיעה מהשריר אלא מיציבה נכונה, ושחרור של הגוף.


נקודות להרחבה:

  • גוף משוחרר מבזבז פחות אנרגיה ופחות מתעייף מגוף מתוח.

  • שחרור מעצים את מהירות הגפה ואת עוצמתה. 

  • גוף משוחרר מאפשר הקשבה ורגישות טובה יותר בעבודה מול יריב. 

  • שחרור מבטל קרב בו החזק מנצח. הפעלה נכונה של המנגנונים בגוף מבטלת יתרונות של כוח וגודל מול יריבים. זה במידה רבה רוחו של הסיפור על נג מוי. מפתחת הוין צ’ון, שהתמודדה מול גברים חזקים ומיומנים.

 

הרכות מאפשרת עקרונות נוספים:

  • יציבה / תנוחה

  • מינימליזם / אופטימיזציה

2. יציבה
עמידת ווינג צ’ון צריכה להיות יציבה, מושרשת אך גמישה ומגיבה. העמידה או היציבה נבנית דרך תנוחה נכונה של הגוף. השלד, העצמות, הרצועות, הגידים והשרירים מונחים במקומות הנכונים ובאופן הנכון ויחדיו הם יוצרים היוצרות של מבנה בעל עוצמה רבה מאוד. מבנה עמיד אך גמיש. העוצמה נוצרת מתוך ובתוך המבנה על ידי הפעלה נכונה של המנגנונים הפנימיים של הגוף.
המבנה נתפס כחשוב מטעמי הגנה והתקפה כאחד. כאשר המבנה “מושרש”, בחוזקה כנגד הקרקע, העוצמה של מכה היוצאת תהיה הרבה יותר חזקה. מבנה זה משמש גם להסיט כוחות חיצוניים או להפנות אותם.
הפעלה נכונה של הגוף מגלה תופעות נסתרות, פותחת שערים ליכולות חבויות (הידועות בכינוי צ’י) אך יש להדגיש כי למרות שהסגנון נגיש לכולם, דרושה הכוונה וזמן להפעלת התהליכים ויכולות אלו.
נקודות להרחבה:
א. הסטה או פניה של הגוף מתבצעת באמצעות הפניית הגוף ע”י כף הרגל בהתאם למצב תוך שמירה על מבנה יציב ומושרש.
ב. הזרועות ממוקמות לאורך האיברים החיוניים של קו האמצע. המרפק משמש כציר לתנועת היד.

3. מינימליזם / אופטמיזציה
ווינג צ’ון היא שיטה אשר בוחנת ובודקת בכל רגע, מהי הדרך היעילה והקצרה ביותר לסיים עימות. זאת בניגוד לאמנויות לחימה מסורתיות רבות שעושות שימוש בתנועות גדולות יתר על המידה ואקרובטיות לא יעילה.
זו שיטה שסילקה כל סממן של אסתטיקה ועידון בתנועה וכל התנועות לוטשו לכדי הפעלה מינימלית של הגוף תוך השגת תוצאה מקסימלית. 


לסיכום:

חיבור בין שלד (יציבה) ושרירים משוחררים ולא מגבילים (רכות) יוצר סגנון רך אך עוצמתי. שילוב נכון של העקרונות מאפשר הפעלה אופטימלית של הגוף ומשחרר יכולות וכוחות מאוד עוצמתיים.
 

עץ השיטה

עץ השיטה

קונג פו ווינג צ'ון זו אמנות לחימה סינית מסורתית ייחודית אשר פותחה במקדש השאולין במאה ה-17 ע"י נזירים. עץ השיטה מראה בדיוק את התפתחות השיטה מהמאה ה-17 עד היום.

לסיפור המלא על תולדות קונג פו וין צ'ון והרחבה על המורים בשיטה לחץ כאן

עץ השיטה-אתר.jpg
| צור קשר

שעות הפעילות:
בוגרים: ב, ד' - 23:00 - 21:00

ילדים ונוער מועדון: ב, ה'- 19:00-16:30

ילדים בחוגים: א,ג,ד- 19:00-16:30

אנחנו נמצאים:
רח' חפץ חיים 10, נחלת יצחק, תל אביב

וגם ברמת אביב ולב ת"א - גן מאיר.

טלפון: 054-2286654

אימייל: roydstd@gmail.com

בנחלת יצחק פועלת התאחדות קונג פו וין צ'ון בישראל אשר פועלת במשך כל השבוע. לחץ לפרטים >

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon

יש אפשרות לשיעורים פרטים ושיעורי בוקר בתיאום

bottom of page