top of page
רועי דורון בהדגמת תנוחת קונג פו וין צ'ון

ב”קונג פו וין-צ’ון של ההתאחדות” מצאתי משהו אחר. אחר ברמת הלימוד, ברמת השימוש. והכי חשוב, אחר ברמת ההתפתחות האישית. מצד אחד תחושה של חסכנות ואפקטיביות ומצד שני בדיקה איטית ועמוקה של התנועה. חיצוני ופנימי. יינג ויאנג.

בואו ללמוד וין צ'ון

| אודות רועי דורון

רועי דורון מורה ותלמיד, מתרגל ומדריך 30 שנה באמנויות לחימה שונות.

רועי החל את דרכו בעולם אמנויות הלחימה בלימוד ותרגול איקידו. מורהו הראשון היה איתן בן מאיר, דאן 6, בכיר מורי האיקידו בישראל בדוג'ו המיתולוגי שבפלורנטין. אחרי 8 שנים החל ללמוד ולתרגל במקביל גוג'ו ריו אצל מאסטר ירון בנימיני, קרטה גוג'ו ריו משולב בקונג פו בסגנונות שונים. במהלך השנים רועי בדק ותרגל סגנונות שונים כטאי צ'י במרכז הישראלי, טאי צ'י בסגנון יאנג וצ'אן, ג'יאו ג'יטסו ברזילאי, שינג אי צ'ואן ועוד.

משנת 2009 מתרכז רועי בלימוד ותרגול קונג פו וין צ'ון בהדרכתו של מאסטר איגור זקשנסקי.

דרגות והסמכות:

רועי בעל חגורה שחורה (דאן 2) באייקידו ובקרטה גוג'ו-ריו (דאן 1). רועי מדריך מוסמך לאמנות לחימה בסיס ואייקידו בהסמכת ביה"ס למדריכים ומאמנים ומכון ווינגייט.

אתר ההתאחדות: www.wingchun.co.il

איך הגיע רועי לקונג פו וין צ'ון?

מתוך העבודה לקורס מדריכים: "

"ל”קונג פו וין צ’ון של התאחדות קונג פו וין צ’ון בישראל” הגעתי בעקבות המלצה של חבר. ללא ציפיות גדולות, התאמנתי הרבה שנים באייקידו, וכן בקרטה גוג’ו ריו. אחרי שנים חוויתי תחושה של חסימה ודריכה מקצועית במקום, הרגשה שבמקום להעמיק ולהתפתח מתוך הטכניקה אני מתקבע, חוזר על עצמי, ממחזר את עצמי ללא הרף. ממחזר את התנועות, את הטעויות שגורמות לי לעבוד באופן לא אופטימלי. חיפשתי משהו אחר.


ב”וין-צ’ון של ההתאחדות” מצאתי משהו אחר. אחר ברמת הלימוד, אחר ברמת השימוש. והכי חשוב, אחר ברמת ההתפתחות האישית. זו אמנות לחימה מאוד שימושית וקטלנית, מחד, פנימית וחוקרת מאידך. מצד אחד תחושה של חסכנות וניצול מרבי של כל תנועה ומצד שני בדיקה איטית ועמוקה של התנועה. חיצוני ופנימי. יינג ויאנג.
וין צ’ון היא אמנות המאפשרת לגדול ולהתפתח בכל גיל ומהווה מצע בלתי פוסק לשינויים ופיתוח עצמי. עבורי עבודה זו במסגרת קורס מדריכים היא חלק מזה.


תם אך בהחלט לא נשלם"...

למאמר השלם "להיות אמן לחימה - מאיקידו לוין צ'ון ובחזרה לחץ כאן

|| התאחדות קונג פו וין צ'ון בישראל

רועי מתרגל ומלמד במסגרת התאחדות קונג פו וין צ'ון. בסגנון מיוחד זה הוא רואה אפשרות צמיחה ומצע להתפתחות בכל עת ובכל גיל.

להרחבה על ההתאחדות לחץ כאן

עקרונות הקונג פו וין צ’ון של הדוג’ו

שיטת הוין צ’ון, הנלמדת בבתי הספר של התאחדות קונג פו וין צ’ון בישראל, שגובשה על ידי מאסטר איגור זקשנסקי, משקפת את הגרסה הוייטנאמית העוצמתית אשר מאופיינת על ידי עבודה פנימית - איכות התנועה נמדדת באיכותה הפנימית. בלימוד שמים דגש גדול מאוד על עקרונות היסוד – רכות ויציבה.

זה מגיע מתוך הבנה שברגע האמת אדם משתמש במה שנגיש למערכת ההפעלה שלו. אך כאשר המערכת לא בנויה או מוכנה, המבנה קורס. המערכת מתפרקת ואיכות הביצוע יורדת פלאים.

זו שיטה בה רב הנסתר על הגלוי. ומה שכן גלוי לעיתים מסתיר את כוונתו ועוצמתו. לדוגמא, על פי הסגנון הנלמד בהתאחדות לא תראה רצף מהלומות מהירות בידיים כפי שמקובל בוין צ’ון מהונג קונג, אנחנו נעדיף לסיים את העימות במכה עוצמתית אחת בלבד. מכה המפעילה את המנגנונים הפנימיים בגוף, הנשענת על יציבה נכונה ושחרור, הנעה במסלול הנכון ביותר היא מכה קשה מאוד לביצוע, אך בביצוע נכון היא עוצמתית בצורה שלא תתואר.

מאותה סיבה, העבודה בפורמות או בתרגול הכולל רצף תנועות מהירות יעשה תוך מתן דגש על העקרונות, הפעלה נכונה של הגוף ושמירה על איכות ביצוע. זו הסיבה שהשיטה מורכבת ללימוד. יתכן שזו גישה פחות נגישה למתאמנים חדשים ואורחים מזדמנים, אך למתמידים היא יעילה הרבה יותר.

| צור קשר

אנחנו נמצאים:
רח' חפץ חיים 10, נחלת יצחק, תל אביב

וגם ברמת אביב, נופי ים ולב ת"א - גן מאיר.

טלפון: 054-2286654

אימייל: roydstd@gmail.com

שעות הפעילות:
בוגרים: ב, ד' - 21:00 - 23:00

ילדים מועדון: ב, ה' -  17:00 - 18:45

ילדים בחוגים: א,ג,ד - 16:30 - 18:45

בנחלת יצחק פועלת התאחדות קונג פו וין צ'ון בישראל אשר פועלת במשך כל השבוע. לחץ לפרטים >

יש אפשרות לשיעורים פרטים ושיעורי בוקר בתיאום

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
צור קשר
bottom of page