top of page
רועי דורון בהדגמת תנוחת קונג פו וין צ'ון

ב”קונג פו ווינג צ’ון של ההתאחדות” מצאתי משהו אחר. אחר ברמת הלימוד, ברמת השימוש. והכי חשוב, משהו אחר ברמת ההתפתחות האישית.
חיצוני ופנימי. יינג ויאנג.

בואו ללמוד וין צ'ון!

| אודות רועי דורון

רועי דורון מורה ותלמיד, מתרגל ומדריך 30 שנה באמנויות לחימה שונות.

רועי החל את דרכו בעולם אמנויות הלחימה בלימוד ותרגול אייקידו. מורהו הראשון היה איתן בן מאיר, דאן 6, בכיר מורי האיקידו אקיקאי בישראל בדוג'ו המיתולוגי שבפלורנטין. אחרי 8 שנים החל ללמוד ולתרגל במקביל קרטה

גוג'ו ריו המשולב בקונג פו אצל מאסטר ירון בנימיני. במהלך השנים רועי בדק ותרגל סגנונות שונים כטאי צ'י במרכז הישראלי, טאי צ'י בסגנון יאנג וצ'אן, ג'יאו ג'יטסו ברזילאי, שינג אי צ'ואן ועוד.

משנת 2009 מתרכז רועי בלימוד ותרגול קונג פו וין צ'ון בהדרכתו של מאסטר איגור זקשנסקי. ראו בהמשך מדוע.

דרגות והסמכות:

רועי בעל חגורה שחורה (דאן 2) באייקידו ובקרטה גוג'ו-ריו (דאן 1). מדריך מוסמך לאמנות לחימה בסיס ואייקידו בהסמכת ביה"ס למדריכים ומאמנים וביה"ס למדריכים ומאמנים של מכון ווינגייט.

אתר ההתאחדות: www.wingchun.co.il

איך הגעתי לקונג פו ווינג צ'ון?

מתוך העבודה לקורס מדריכים: "

לקונג פו ווינג צ’ון הגעתי בעקבות המלצה של חבר. ללא ציפיות גדולות, התאמנתי הרבה שנים באייקידו, וכן בקרטה גוג’ו ריו. אחרי שנים חוויתי תחושה של חסימה ודריכה מקצועית במקום, הרגשה שבמקום להעמיק ולהתפתח מתוך הטכניקה אני מתקבע, חוזר על עצמי, ממחזר את עצמי ללא הרף. ממחזר את התנועות, את הטעויות שגורמות לי לעבוד באופן לא אופטימלי. חיפשתי משהו אחר.


בקונג פו ווינג צ’ון מצאתי משהו אחר. אחר ברמת הלימוד, אחר ברמת השימוש. והכי חשוב, אחר ברמת ההתפתחות האישית. הסגנון שמצאתי "בהתאחדות קונג פו וין צ'ון לישראל" הוא אמנות לחימה מאוד שימושית וקטלנית, מחד, פנימית וחוקרת מאידך. מצד אחד תחושה של חסכנות וניצול מרבי של כל תנועה ומצד שני בדיקה איטית ועמוקה של התנועה. חיצוני ופנימי. יינג ויאנג.
קונג פו ווינג צ’ון היא אמנות המאפשרת לגדול ולהתפתח בכל גיל ומהווה מצע בלתי פוסק לשינויים ופיתוח עצמי. עבורי עבודה זו במסגרת קורס מדריכים היא חלק מזה.


תם אך בהחלט לא נשלם"...

למאמר השלם "להיות אמן לחימה - מאיקידו לוין צ'ון ובחזרה לחץ כאן

|| התאחדות קונג פו וין צ'ון בישראל

רועי מתרגל ומלמד במסגרת התאחדות קונג פו ווינג צ'ון. בסגנון מיוחד זה הוא רואה אפשרות צמיחה ומצע להתפתחות בכל עת ובכל גיל.

להרחבה על ההתאחדות לחץ כאן

עקרונות קונג פו ווינג צ’ון של ההתאחדות

שיטת ווינג צ’ון, הנלמדת בבתי הספר של התאחדות קונג פו וין צ’ון בישראל, שגובשה על ידי מאסטר איגור זקשנסקי, משקפת את הגרסה הוייטנאמית העוצמתית אשר מאופיינת על ידי עבודה פנימית - איכות התנועה נמדדת באיכותה הפנימית. בלימוד שמים דגש גדול מאוד על עקרונות היסוד – רכות ויציבה.

זה מגיע מתוך הבנה שברגע האמת אדם משתמש במה שנגיש למערכת ההפעלה שלו. אך כאשר המערכת לא בנויה או מוכנה, המבנה קורס. המערכת מתפרקת ואיכות הביצוע יורדת פלאים.

זו שיטה בה רב הנסתר על הגלוי. ומה שכן גלוי לעיתים מסתיר את כוונתו ועוצמתו. לדוגמא, על פי הסגנון הנלמד בהתאחדות לא תראה רצף מהלומות מהירות בידיים כפי שמקובל בווינג צ’ון מהונג קונג, אנחנו נעדיף לסיים את העימות במכה עוצמתית אחת בלבד. מכה המפעילה את המנגנונים הפנימיים בגוף, הנשענת על יציבה נכונה ושחרור, הנעה במסלול הנכון ביותר היא מכה קשה מאוד לביצוע, אך בביצוע נכון היא עוצמתית בצורה שלא תתואר.

מאותה סיבה, העבודה בפורמות או בתרגול הכולל רצף תנועות מהירות יעשה תוך מתן דגש על העקרונות, הפעלה נכונה של הגוף ושמירה על איכות ביצוע. זו הסיבה שהשיטה מורכבת ללימוד. יתכן שזו גישה פחות נגישה למתאמנים חדשים ואורחים מזדמנים, אך למתמידים היא יעילה הרבה יותר.

| צור קשר

שעות הפעילות:
בוגרים: ב, ד'- 23:00-21:00

ילדים ונוער מועדון: ב, ה'-  19:00-16:30

ילדים בחוגים: א,ג,ד - 19:00-16:30

יש אפשרות לשיעורים פרטים ושיעורי בוקר בתיאום

אנחנו נמצאים:
רח' חפץ חיים 10, נחלת יצחק, תל אביב

וגם ברמת אביב ולב ת"א - גן מאיר.

טלפון: 054-2286654

אימייל: roydstd@gmail.com

בנחלת יצחק פועלת התאחדות קונג פו וין צ'ון בישראל אשר פועלת במשך כל השבוע. לחץ לפרטים >

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon
  • Black YouTube Icon
צור קשר
bottom of page